… aga tegelikult suht vana juba. Lihtsalt on pildid kõvakettale juba mõnda aega kogunenud, tuli ikka lõpuks üles panna. Tegelikult olid need pildid isegi serveris juba ammu olemas, aga vahepeal olid muud plaanid.
Aga tühja sellest. Nüüd siis on tibake pilte pildiSTOOP’is üleval. Väike sügisene rabaretk Mukris, veidike kondamist Kaisma järve ääres ning veel üht-teist.
Ahjaa, Mukri raba panoraamid on omakorda veel SDUP-itud. Kuna päikesetõus jäi ära (vähemalt klassikaliselt ilusal kujul), siis tuli vähegi põnevama tulemuse saamiseks muud vahendid appi võta. SDUP-imisest kirjutasin juba mõnda aega tagasi, tuleb taaskord tõdeda, et Photomatix on mõnus programm. Kui panoraam samade sätetega tehtud, siis valmista üks pilt kolmest erinevast kaadrist ära, salvesta seaded ja ülejäänud pildid SDUP-itakse automaagiliselt ära. Edasine on, nagu öelda, juba ajalugu. Sest ka panoraamide tegemine on viimasel päris lihtsaks ja lõbusaks muutunud, aga sellest kirjutan lähiajal ühe pikema loo. Vist. Sest nüüd on vaja ühe ettepaneku üle järele mõelda… Ja Hollandi pildid tahavad veel ka töötlust ja siis on veel paar uut mõtet, millega tegeleda tahaks.