corsair survivor GT 2

survivor_4.jpgKuna tänapäeval on failidel kombeks liikuda suurel hulgal korraga ja soovitavalt ka suurtel kiirustel, hakkas vana mälupulk (Lexar Jumpdrive Sport) väikeseks jääma – kõigest 1GB ju. Ja lisaks veel jube aeglane ka. Kuigi muidu igati mõnusalt väike ja tugev. Aga jama lugu, kui sinna peale ei mahu isegi mitte poolt mälukaarditäit pilte…

Eellugu

Nii sai väheke ringi vaadatud, et mida üldse turul hetkel pakutakse. Suurusena sattusid valikus 8GB ja 16GB isendid. Kuigi viimane tundub hetkel veel veidi ülepakutud suurus minu jaoks. Eks paari aasta pärast vaatab :-). Kuna üheks oluliseks parameetriks oli lisaks kiirusele ja suurusela ka vastupidavus (plaan pulk nö võtmehoidjana kasutusse võtta), siis valik teap’ mis suureks ei osutunudki. Corsair’ini jõudsin üsna ruttu. Kuna aga Voyager’i välimus ei meeldi ja ka käega katsudes tundub sellise suht kobakas junn, siis see langes valikust välja. See-eest Survivor tekitas huvi. 8GB mudel jäi sõelale seetõttu, et 16GB ei pakuta GT versiooni (see on väidetavalt kiiiiiiirem).

Tehniline info eriti tugevast spetsiaaltöötlusega alumiiniumist
veekindel kuni 200 m sügavuseni
vibratsiooni ja põrutuskindel
USB 2.0
kaasas on True Crypt programm andmete kaitsmiseks AES-256 krüpteeringuga (Windows Vista/XP/2000)
kaasas USB kaabel ning kaelasilt
10-aastane tehasegarantii


kaal 44 g

Pakend ja sisu

survivor_1.jpg

Pakend on, nagu alati, suhteliselt avamatu. Uued Kalevi kommipaberid on sellekõrval lapsemäng. Pärast mõningast rassimist õnnestus siiski sisu kätte saada. Selgus, et karp sisaldab nii mõndagi.

survivor_2.jpg

Või noh, nii ühte kui teist. Üheks on käesoleval juhul mälupulk ise ja teisteks asjadeks USB kaabel ning tont teab milleks mõeldud kaelasilt.

survivor_3.jpg

Üldmulje ja ehitus

Pulk jätab juba esimesel korral kätte võttes mõnusalt tugeva mulje. Tõsine tükk. Ausalt öeldes, ootasin küll veidi pisemat… Aga ei mida üle mõistuse suurt. Pulga kestast kättesaamiseks tuleb see lihtsalt lahti keerata. Seda, kumb ots lahti käib, markeerib kummiriba, kuhu Open/Close kirjutatud. Mõlemas otsas (ehket nii pulga kui kesta küljes) on kinnitusaugud. Nii et saab ise valida, kumba otsa pidi võtmekimbu külge riputada. Vinge.

survivor_5.jpg

Vint on päris pikk ja omal kohal on ka kummitihend. Ega see 200 m sügavuseni sukeldamise kannatamine siis niisama ei tule… Mitte et mul see plaanis oleks. Sest netiavarustes on kõiksuguseid teste sellega juba tehtud piisavalt. 200 m sügavusele pole küll piisavalt sügava vanni puudusel keegi sukeldanud, aga uputatud, keedetud ja autoga üle sõidetud on küll. Ja ikka töötab.

survivor_6.jpg

Nii et selline kena paarike see pulk on, kui kate eraldatud. Igati ponks. Ainuke, mille üle välimuses nuriseda võib, on logo välimus… aasta siis oli 55 või midagi. Aga loodetavasti kulub see õnnetu pabeririba kestalt varsti maha ja järgi jääb vaid kirgas sätendav metall.

Toimimine ja kiirus

Et mitte ainult visuaalse kirjeldusega piirdud, sai loomulikult ka kiirust testitud. Selleks kasutasin programmi nimega Flash Memory Toolkit, mille tasuta versioon seda kenasti võimaldab. Järgenvatel piltidel klõpsates avaneb graafik veidi suurema ja loetavamana.

ft_corsair_2_2.png

ft_corsair_1_2.png

Paraku Low-level Benchmark testi tulemus oli oodatavat kehvem. Nii et kahjuks paistab tõsi olevat netiavarustes leviv jutt, et Corsairi mälupulgad on aeglasemaks muutunud, kui varem oli. Kahju, et ma seda ostmishetkel veel ei teadnud. Kuid kirjade järgi lubatakse endiselt maad ja ilma kokku – lugemiskiirus 34MB/s ja kirjutamiskiirus 21MB/s kirjutamiskiirus. Reaalsus oli tubli kolmandiku võrra kehvem, sõltumata proovitud arvutist.

Ainuke lohutus on, et mida suurem fail, seda suurem on keskmine kiirus. Seega tõepoolest akselereerib nagu lubatud… Ainuke, mis kurbust tekitab on see, et samahästi oleks võinud osta siis hoopis 16GB nonGT versiooni, kiiruse võitu ju nagunii pole, oleks siis suurusevõidugi saanud.

Plussid tugev ja ilus, ideaalne võtmehoidja
piisavalt suur, et taskupõhja ära ei kao
mahukas (8GB)

Miinused kiirus jääb kaugelt alla lubatud väärtuste, GT ei õigusta oma nime
eelmisest punktist lähtuvalt hind – pigem tasub võtta suurem
koledad logod (õnneks kergest eemaldatavad)

Veel infot ja ülevaateid

http://www.corsair.com/

http://www.corsair.com/products/survivor.aspx

http://www.tweaknews.net/reviews/corsair_survivor_gt/index.php

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=726&num=1

http://techreport.com/discussions.x/12606

2 thoughts on “corsair survivor GT

  1. Pingback: .:. digiSTOOP v3.0» Blog Archive » fail will survaiv

  2. Pingback: pikk ja jätkuv vaikus « .:. digiSTOOP v5.0

Leave a Reply