värvihaldusvahendid 7

Seoses esilekerkinud vajadustega sai hangitud veidike värvihaldusvahendeid. Nimelt GretagMacbeth’i kalibreerimisseade ja värvitabel. Ostukohaks Overall.

http://www.overall.ee/
http://www.gretagmacbeth.com/

Overalli müügijutt GretagMacbeth Eye-One Display 2 kohta:

Eye-One Display 2 toob professionaalsesse värvihaldusse võrreldamatud tulemused ja ülilaia funktsionaalsuse. Auhinnatud Eye-One Display 2 sisaldab endas suure hulga tööriistu, mida kasutavad professionaalsed fotograafid ja kujundajad, et saavutada kogu digitaalse töövoo kestel püsivalt autentsed värvid. Eye-One Display 2 võimaldab täpselt mõõta kõiki monitore olenemata sellest, kas tegemist on CRT, LCD monitori või sülearvuti ekraaniga.
Kompaktne kolorimeeter värvide mõõtmiseks LCD, CRT monitoridelt ja sülearvuti ekraanidelt.
Suurim tundlikkus tumedate alade puhul tagab parema kontrolli varjude detailide üle ja neutraalsema hallskaala jaoks.
Eemaldatav valguse mõõtmispea, mis võimaldab panna tarkvara arvestama ka ruumi valgusega.
Lihtne kinnitada nii LCD kui ka CRT monitoridele – iminapad ning sisseehitatud vasturaskus.
Võib kasutada mitmetel erinevatel töökohtadel – pole litsentsitasu.
Saab toite USB kaablist


  Overalli müügijutt GretagMacbeth ColorChecker Mini kohta:
  ColorChecker Mini on vähendatud versioon ColorCheckerist ning koosneb samuti 24 värvilisest ruudust, mille toonid on spetsiaalselt digikaamerate profiilide tegemiseks valitud. Need ruudud ei ole mitte ainult täpselt õiget värvi, vaid peegeldavad õiget tooni ka kõigis valgustingimustes ja seega saavad värvid alati kalibreeritud.
  24 värvi: Valge, must, 4 neutraalset halltooni, sinine, roheline, punane, kollane, magenta, tsüaan, oranž, lillakassinine, helepunane, lilla, kollakasroheline, oranžikaskollane, tume nahatoon, hele nahatoon, taevasinine, lillesinine, leheroheline, sinakasroheline.
  Mõned kasutusaladest:
  Fotograafia: kontrolli filmi, valgusteid, filtreid ja paberit
  Graafika: kontrolli proovitrükke ja printe
  Elektroonika: kontrolli skannereid, monitore ja proovitrükke
  Televisioon: kontrolli kaameraid, monitore, valgusteid, filtreid ja filmi
  Sobib värvikalibratsiooniks kõigis valgustingimustes ja kõigi materjalide puhul
  Mõõtmed: 8,25 x 5,7 cm
  Värvitabel

  Värvitabel on igatahes isegi veel väiksem, kui ma ette kujutasin. Selline paras pangakaardi mõõtu asi. Aga teisest küljest, ega A4 ei viitsiks eriti kaasas tassida. Ja kahjuks vahepealset mõõtu ei eksisteerinud. Samas peamiselt välitööde jaoks, ja seal proovide pildistamiseks sai see ostetud, nii et ajab vast asja ära. Vähemalt saab muutlikest valgusoludest tingitud erinevused ühtlustada. Seda, kuidas seda kõikse mõnusam teha on, peab veel uurima. Õpetussõnad on ka nende kodulehel olemas.

  Kalibraator

  Aga tuleme parem kalibraatori juurde, veidi huvitavam vidin. Kui karp avada, siis tuleb seal välja selline hunnik asju:

  Loomulikult kalibraator ise, LCD kalibreerimisel vajalik tasakaalusti, valgustugevuse mõõtmiseks vajalik mõõtmispea, CD tarkvaraga ja paar kupongi, millega saab järgmise versiooni odavamalt ja mõned tasuta Photoshopi actionid.Kui ennast tootja kodulehel ära registreerida, siis on seal mõõtmistarkvara uuem versioon saadaval. Samas kõiki plaadil olevaid lisasid seal üleva pole. Nii et tasub uurida ka plaati.

  Kui tarkvara installeeritud ja restart arvutile tehtud, ei jäägi muud üle, kui programm käivitada ja seade ise ka muidugi arvutile USB-sse torgata.

  Monitori kalibreerimine

  Monitori kalibreerimiseks on kaks võimalust – Easy mode ja Advanced mode. Kuna viimane kestab kauem ja lõpptulemus oli vähemalt minu silmale üsna sama, siis arvan, et edasipidi jään pigem Easy juurde. Vastavad õpetused ja värgid on plaadil step-by-step training modul’itena kaasas, nii et kui inglise keel suus, siis hätta ei jää keegi. Advanced mode on eriti komplitseeritud ühe minu kasutuses oleva Samsungi LCD puhul, millel kogu seadistamine käib läbi tarkvara, monitoril endal ühetegi nuppu peale Power nupu pole.Olemas on valikud nii LCD, CRT kui spetsiaalne läptopi ekraani kalibreerimiseks. Viimane peaks väidetavalt just läptopi eripäradega arvestama.CRT külge tuleb seade suruda põhja all olevate iminappade abil.

  LCD puhul ripub lihtsalt üle ekraani serva ja teisele poole tuleb juhtme külge panna vastukaaluks kaasas olev raskus.Kui kasutada monitori alati stabiilsetes valgusoludes, saab lisaks ära mõõta ka töökohalelangeva valguse, et sedagi kalibreerimisel arvesse võetaks. Selleks on kaasas spetsiaalne pea, mis käib seadmele põhja alla.

  Lisaks monitori kalibreerimisele saab kaasasolevate tarkvaraga õpetada ka PowerPointi õigeid värve näitama. Selleks tuleb küll eelnevalt tekitada värviprofiil projektorile… ja selleks on vaja üksjagu kallimat komplekti :-p. Nii et see selleks. Sama käib ka printerite, skännerite jne kohta. Vähemalt Photoshopile saab monitori profiili piltide töötluse ajaks ikkagi ette anda. Abiks seegi.

  Igatahes tuleb tõdeda, et erinevate vahendite abil silma järgi „kalibreeritud” monitorid näitavad tiba teistsugust pilti kui nüüd korrektselt kalibreerituna. Programm võimaldab tsükli lõppedes võrrelda vana ja uue värviprofiiliga pilt. Varem olin selgelt liialdatud heleduse ja külmade toonidega. Nii et saan täitsa aru, miks vahel mõne mu pildi kohta on kommenteeritud, et tundub liiga tume… mulle tundub ka – nüüd. Aga üldiselt on varjualad nüüd palju nüansirikkamad ning värvid ilusamad.Kuna edaspidi hoolitseb monitori „õige” pildi eest kalibraatori enda tarkvara, on kasulik kõiksugused muud analoogid (a la Adobe Gamma) eelnevalt eemaldada.

  Mõne positiivse sõna ütleks ka Overalli kohta. Olen sealt varem ka üht-teist ostnud ning alati olen professionaalse teenindusega rahule jäänud, tüübid teavad millest nad räägivad ja oskavad ka nõu anda kui vaja. Ja täidavad oma lubadused tähtaegade ja ühendusevõtmise osas.

  Plussid:

  Lihtne kasutada, installeerid tarkvara, lükkad juhtme järele ja mõne minuti pärast on pilt parem kui enne.
  MÕJUB. Tõesti.

  Miinused:

  Hind. Kusjuures see on üks odavaimaid variante…
  eelmisest punktis lähtuvalt – vähe võimalusi

7 thoughts on “värvihaldusvahendid

 1. Pingback: .:. digiSTOOP v3.0» Blog Archive » peaaegu keeniuss

 2. Pingback: pikk ja jätkuv vaikus « .:. digiSTOOP v5.0

 3. Reply versicherung gewerbliche räume veebr. 2,2017 18:47

  Jeg opplevde det samme selv for litt over en uke siden da bloggen min var på VG. Det raste inn en del usaklige og stygge kommentarer. Heldigvis lot jeg meg ikke påvirke av det, men jeg også tenker på de unge bloggerene der ute som sikkert ikke klarer å riste av seg slike stygge uttalelser..Takk for at du tar opp tema!Hilsen fra Spania

 4. Reply kredit suisse frankfurt main öffnungszeiten veebr. 12,2017 20:31

  Ja, där fick du lite färg, haha. Och där fick du till en rejäl generalisering, går inte jag heller med på som några ovan! Vad hände med alla blåvita kuddar du köpte på dig? Hade varit såååå fint med några av den i den viiita soffan! ;)Snart hittar du nog mattan med stort M, det gäller bara att ha tålamod. Lycka till, snäckan! =)

 5. Reply http://www.foresthillsgolf.net/ veebr. 15,2017 20:05

  the original chez panisse cookbook written with Paul Bertolli, was absolutely incredible. to think that it was written 20 years ago, it shows why chez panisse was on the forefront of fresh, local & simple. I learned a ton, though I have yet to cook many of the recipes.

 6. Reply http://www./ märts 1,2017 01:04

  Boa tarde, tenhouma duvida,eu tomava a pilula Belara e há dois meses parei de a tomar e nao tive menstruação até hoje, que veio de novo, (começei a ser irregular pois fiquei 2 meses sem ter mentruação e hoje veio com dores) queria começar a tomar de novo a pilula posso começar hoje (1º dia de menstruação )?

 7. Reply speedy sr22 märts 17,2017 14:21

  Dosnt look like sonic, unless its a design change (One I like the look of)I have to say I also think the third? image looks like marble zone, although Im pretty confident this isnt sonic

Leave a Reply