tolmueemaldus

suurupi_04.jpgViimased päise päeva ajal tehtud pikasärilised merepildid (millest tingituna ava maksimaalselt koomale pidin keerama) näitasid kurba tõsiasja, et kohati on pildil rohkem tolmujänkusid kui lainejänkusid. Ja noh, päikesejänkusid polnud üldse, sest tol hetkel Päikest eriti kusagilt ei paistnud. Võeh. Eriti masendav oli 360 kraadiliste panoraamide ülekäimine – rahulikud pool tunnikest klõpsimist Spot Healing Brush’i ja muude vastavate vahenditega. Ja ammu enam ei aidanud ka klistiiripumbaga puhumine, eriti paari suurema tolmuterakese vastu, mis juba pikemat aega olid piltidel mu närvidele käinud.

Nii ei jäänudki muud üle, kui kaamera puhastusse viia. Paraku selgus aga kurb tõsiasi, et ega neid kohti Tallinnas vist palju polegi, kus säherdust tööd tehakse. Kunagi kõrva jäänud Digivolder on oma tegevuse oma sõnade järgi ajutiselt peatanud.

Järgmise kohana pähe turgatanud Overall küll tõepoolest tegeleb digipeeglite sensorite puhastamisega, kuid telefonitsi lisati muule jutule otsa, et AINULT CANON!!! Mis on ka mõneti arusaadav… aga ikkagi kurb.

Kolmas koht, mida olen kuulnud säherdust teenust pakkuvat, on Fotomeister. Ja ausalt öeldes rohkem kohti ma ei teagi…

Õnneks aga toimus kõik nagu muinasjutust – kolmas valik oli õige ning lõpp hea, kõik hea. Ehket Fotomeistris (seal Rävala/Kaubamaja nurgal) võeti mind kenasti jutule ning tehti pooletunnise ootetööna asi ära. Hind oli eriti meeldivalt odav – 150 EEK. Töö kiire ja korralik. Senine miljoniisendiline tolmujänkude populatsioon vähenes mõne üsna nõrga tervisega isendini…

Esimesel pildil on valitud nurgake kaadrist enne puhastust, teisel pildil sama koht pärast puhastust. Vahet näed? (piltidel klõpsates näeb antud kaadrit ka veidi suuremalt).

enne_puhastust.jpgp2rast_puhastust.jpg

Aga kui keegi oskab veel mõningaid häid kohti säherduseks tööks nimetada, siis tehtagu seda!

Leave a Reply