monitori kontrolltabel

kurevari_3.jpgKuigi tegelikult leiutasin vist jalgratta, ja paraku mitte väga töökindla. Aga nii või teisiti polnud ma varem selle peale tulnud, nii et vähemalt minu jalgratas ja ajab asja ära ka kui vaja. Ühesõnaga on asjalugu selline, et viimasel ajal olen oma piltidega tegelenud rüperaali vahendusel. Ja nende ekraanid on teadagi millised – heledus/tumedus sõltub peamiselt nurgast, mille all ekraani vaadatakse. Olen ekraani küll kenasti ära kalibreerinud ja puha, aga mis sellest tolku, kui ekraani asend määrab selle, millisena ma pilti näen ja järelikult mõjutab ka seda, milline on lõpptulemuses. Sellest tingituna kipuvad mu digipimiku tulemid sageli olema tiba tumedamad, kui võiks või peaks.

Ja nüüd siis selle ratta leiutamise osa juurde. Sudisin just Ida-Virumaa retke piltide kallal, kui tekkis mingi ootamatu inspiratsioonipuhangu ajel mõte, et miks mitte teha arvutile heleduse/tumeduse silmajärgi “kalibreerimiseks” sobilik taustapilt. Et kui tekkib kahtlus ekraanil nähtava reaalsuse üle, siis minimeerin jooksvad rakendused ja aknad ning sätin taustapildi järgi ekraani vaatenurga optimaalseks. Keniaalne. Vist.

Igatahes sai netis natuke ringi kolistatud ja erinevaid halltooni tabeleid otsitud. Ja selle tulemina valmiski uus taustapilt, mida ma küll kardetavasti autoriõigustega mitte vastuollu minekuks siinkohas jagada ei saa. Aga ma usun (või noh, loodan), et enda tarbeks võib seda veebilehelt vaatamise asemel ka taustapildina kasutada. Aga üldiselt ei ole selliseid visuaalse kalibreerimise vahendeid netist raske leida, nii et endale sobiliku leidmise ja meisterdamisega peaks igaüks ka ise hakkama saama. Näide minu arvuti taustapildist pisemana:

testtaust-2.jpg

Kohe jäi silma, et hoolimata oma väiksusest (14.1″) on mu mappraali ekraani valgustatus üsna ebaühtlane. Just alumine ja ülemine serv erinevad suurelt ja muutuvad kiiresti olenevalt vaatenurgast. Alumises servas sulavad heledad toonid veidi rohkem kokku ja ülemises tumedad. Õnneks keskkosa on veidi stabiilsem, nii et vähemalt keskelt peaks pildid siis õiged tulema :-).Juhuu.

Leave a Reply