vallatud kurvid 1

Kui kaamerast tulnud pilt ei rahulda ja automatiseeritud vahendid ei anna ka päris sellist tulemust nagu vaja, siis on Photoshopis olemas arvukalt tööriistu asja parandamiseks. Nagu enamikus algelistes programmides, nii saab ka seal näiteks reguleerida kontrastsust ja heledust (Brightness/Contrast). Aga seda ei soovita vaenlaselegi kasutamiseks, sest tulemus ei ole see, mis vaja. Lähemalt loe/kuula/vaata näiteks siit, mul pole küll enam midagi lisada.

Muidugi peale selle, et kasuta paremaid tööriistu – nagu näiteks Levels ja Curves. Levelite kruttimisel ei ole ka midagi viga, kuid seal saad pilti paremaks muuta siiski vaid kolme punkti kasutades. Curves seevastu annab suurema vabaduse ning võimaldab muudatusi tunduvalt suuremas ulatuses, tagades sellega parema tulemuse.

Sageli arvatakse, et Curves on üks ilgelt keeruline asi. Teen parem Auto Levels ja käib kah. Noh, mõnikord võibolla käib ka muidugi, ikka parem kui mitte midagi. Aga Curves ei ole sugugi keeruline, kui tööpõhimõttele pihta saada. Nii et kannatust, esimene väike sissejuhatus kurvide imelisse maailma see artikkel ju ongi ning selle lõpuks peaks asi juba natuke selgem olema…

Käesoleva artikli kirjutamiseks on kasutatud lingiSTOOP’is toodud materjalidest ammutatud teadmisi ning autori enda kogemusi.

One comment on “vallatud kurvid

  1. Pingback: pikk ja jätkuv vaikus « .:. digiSTOOP v5.0

Leave a Reply