luks versus point 14

vastasseis.jpgKui mingit fotokraami vaja hankida, siis enamikel juhtudest leiab Eesti tingimustes midagi kas Fotoluks’i või Photopoint’i kodulehelt. Vähemalt teoreetiliselt leiab kodulehelt. Aga isegi kui kodulehel olemas on, siis poes enamasti nagunii pole. Aga noh, kuna see Eesti kaubandussüsteemi kohta (teate ju küll, kui seista kusagil poodide piirkonnas vaikselt, kuuleb teatud iseloomuliku vilinat – see on eesti kaubandus, mis imeb) on eelmainitu sisulisel reegel, mitte erand, loevad ka muud asjad. Loeb näiteks suhtlemine. Pädevus. Suhtumine.

viljandi_03.jpgNäiteks oli hiljuti vaja veidike väikeseid vidinaid hankida. Üks objektiivikork (49 mm), step-up ring (49->52 mm), välgu-statiivi adapter, välguhajuti. Pole ju palju palutud. Positiivne on see, et kaks esimest asja olen isegi saanud. Tellides… nädala-teise jooksul. Teistest olen kas loobunud või loodan, et teinekord välismaale sattudes ehk leiab kusagilt.

fin_23.jpgMis puutub Fotoluks VS Photopoint, siis hoolimata sellest, et Pärnu mnt Photopointis on koos kamp suhteliselt suvalisi inimesi, suudavad nad aeg-ajal mõne vidina ikka üles leida. Või vähemalt on kuulnud, et sellised asjad olemas on. Näiteks Mustika Fotoluksis seevastu pean ma alati pikalt seletama, et mida ma üldse silmas pean ja mida selle või tolle asjaga üldse teha saab. Ja lõpuks selgub nagunii, et seda ei ole ja ei tule. Nagu vasikaga võidu jooksmine… Ahjaa, viimati Ülemiste keskuse Photopointis sain lausa meeldiva teeninduse osaliseks, kuigi selgus, soovitud asja ikkagi ei ole, vähemalt viitsiti sebida ja otsida. Ja lausa ise tuldi küsima, et kas soovin abi ja seda kõik mingi 15 min enne poe sulgemist. Pärnu mnt Photopointis sellist asja pole küll juhtunud. Kunagi statiiviostu aegu pool tundi näppisin seal statiive, kedagi ei kottinud. Lõpuks ostsingi mujalt, õnneks saingi parema.

ahven_186.jpgTeine aspekt on suhtlus virtuaalmaailmas. Ehket kas ja millal emailidele vastatakse. Fotoluksist lihtsalt EI vasta. Tegelikult valetan, ükskord vastati. Kaks nädalat hiljem. Loomulikult oli mul juba asi ära ostetud. Nii et neil võivad ju veidi paremad hinnad olla küll, aga mida ma nende kodulehe hindadega peale hakkan, kui seal enamasti pole kirjas, kas asi reaalselt olemas on ja kui, siis kus. Ning meilitsi tehtud vastavale päringule ei vastata. Ja poes ilmselt ei teata, et selline asi olemaski on. Nomaeitea, kui nii hirmsasti kardetakse vastata, siis peitku meiliaadressid kodulehelt ära, et ei tekkiks ahvatlust nendele kirjutada.

keava_3.jpgAga õnneks on mul enamikel juhtudel suht suva, sest suuremad ostud teen otse maaletoojalt. Vastatakse kiiresti, otsitakse ja sebitakse ja tuntakse muret. Suurepärane nagu karge hommik rabas, ei mingit suurt vastaseisu ja võitlust, et keegi sulle midagi müüks. Sama kogesin ka sel nädalal kaamerat kalibreerimisest tagasi oodates (AF backfocusing’i probleemiga). Lubatud kaks nädalat oli täis saanud, ei kippu ega kõppu. Kirjutan poodi. Vaikus. Kirjutan emafirmasse – hoobilt asjad sujuvad ja järgmisel päeval kaamera käes. Normaalne.

Lihtsalt iga väikese vidina ja mure pärast ei taha tülitada, mõni asi võiks ju ikka poes olemas olla ja müüja võiks teada, et olemas on.

Tegelikult ma ei teagi miks ma ülaloleva hala kirja panin, ju oli vaja siis südamelt ära saada… või siis lihtsalt selle pärast, et täna oli sitt päev.

14 thoughts on “luks versus point

  1. busse apr. 11,2008 22:41

    fotoluksi puhul olen märganud, et nad vastavad küll päeva jooksul, kui jutt käib objektiivist vöi kerest ja mille väärtus on üsna kena. köik muud täpsustavad vöi huvitundmise küsimused üldiselt jäävad jah vastuseta.

    photopoint vastab kiirelt, kuid nende vastamisestiil ei tundu alati korrektne firmat esindava kirjana olema.

    maksifoto (viljandi fotopood) see eest vastab alati kiirelt ja väga korrektselt. lisaks on nad väga abivalmid probleeme kiirelt lahendama. sai 4gb mälukaar tellitud, mis oli pekkis. ootasin, sain tagasi garantiist, aga saadeti katkine, kuna maaletooja ei vahetanud ja nad ei märganud sn’i järgi kontrollida. uuesti kirjutades probleemist. saadeti uus mälukaart elsiga ette ja paluti vana tagasi saata kui uus korras. lisaks sellele vabandas poe juhataja väga kenasti.

    mis aga irl poe tasandile puutub, siis ülemiste pp on alati positiivne. pärnu mnt oma on kuidas kunagi.

    fotoluksi poed on keskpärased.teevad töö ära, aga midagi ülimat ei tasu loota.

  2. Pingback: P H O T O P O I N T I - A J A V E E B » Arhiiv » Kriitikanool Photopointi pihta

  3. Giga apr. 15,2008 13:49

    Mina ütles, et Pärnu mnt photopointis on väga asjalikud vennad!

    Ülemiste omas ei jaga nad eriti muffigi 🙁

  4. namstoop apr. 15,2008 15:44

    🙂

    võibolla siis tõesti Pärnu mnt inimesed jagavad asjast palju. Kahjuks ei taha nad seda seda eriti teistega jagada 😉

    Nii et dilemma – kas minna sinna, kus müüjad väidetavalt asjast jagavad, aga ostjaga neid teadmisi ei jaga; või minna sinna, kus müüjad väidetavalt asjast midagi ei jaga, aga vähemalt on nõus seda mittejagamist ostjaga jagama :-).

    heh, läks tiba keeruliseks ära.

    Aga ma vast valin parem viimase variandi, kui just valima peab.

  5. Jaan apr. 15,2008 16:17

    no mina olen väga pikalt, tegelikult terve see aasta, et pärnu mnt. töötab poolikult ehk siis töötjaid on vähemaks jäänud ja kui sa tahad mingit abi, siis küsi ja ära vingu

  6. Jaan apr. 15,2008 16:17

    olen siis pannud tähele väga pikalt

  7. Martin apr. 15,2008 16:45

    Mõlema auks peab ütlema, et saadaval on siiski üllatavalt palju asju meie väikese ostjaskonna kohta. Meil Eestis käib aastas umbes 5 miljonit turisti, sama võib öelda näiteks Brügge linnakese kohta Belgias. No neil seal ei leidnud ma isegi sobivat filmi, kuigi kammisin kõik suuremad fotopoed läbi. Ei, mitte, et oleks kõikvõimas digiajastu kätte jõudnud. Igasugune valik oli üsna äbarik meie PP või FL-ga võrreldes.

  8. namstoop apr. 15,2008 17:06

    Jaanile:

    no mina seevastu ostsin ülalmainitud statiivi rohkem kui aasta tagasi. Ja väga suure osa sellest ajast, mis ma seal neid näppisin olin ma ainuke klient poes, müüjad hängisid ja jutustasid niisama.

    Ja ausalt öeldes ega ma suurt abi neilt vajanudki, lihtsalt tekkis juba akadeemiline huvi, et kas kedagi kotib ka, et ma seal neid juba pikemalt aega uurin ja kinni-lahti lappan. Ja kui oleks kedagi kottinud, siis ma oleks üsna suure tõenäosusega kohe ära ka ostnud. Lihtsalt ehe näide sellest, kuidas elementaarne müügitöö oleks käivet tekitanud.

    Aga nagu ma kirjutasin, siis lõppkokkuvõttes läks hästi, sest sain mujalt parema.

    Martin: eks kõik ole suhteline jah, loomulikult on kaubandusliku mõttes veel suuremaid ääremaid kui meie siin.

    Ning et ei oleks vääritimõistmist – üldises plaanis olen ma loomulikult õnnelik, et needki olemas on. Sest mingigi valik on olemas.

  9. Karl apr. 15,2008 17:36

    Mina olen küll ülimalt rahul Photopointi teenindajatega. Oleks isegi kahe käpaga selle poolt, et näiteks Ülemiste PhotoPointi töötajad saaksid endale külge ”Hea Teenindaja” märgi. : )
    Need mõned asjad mis ma olen sealt tellinud, nendega on suhteliselt kiiresti reageeritud. Kui ei leita kohe, või ei olda kindlad kas neil on midagi mida ma tahaks, siis lõigatakse kasvõi kõik kastid lahti, et mingit väikest pisividinat leida. Teenindus on seal küll väga hea ja valik on miskipärast suurem kui Fotoluksides (enamasti on ka hinnad soodsamad, kuid oleneb millel).
    Olles tellinud ja kätte saanud mõne vidina, helistatakse või meilitakse ning küsitakse ilusalt, kas objekt on kätte saadud. Samuti küsitakse kohe, kas on vaja mingisugust abi kui oled seisnud seal mingi 3 min, võrreldes Fotoluksidesga, kus olen kasvõi 30 min seisnud ja kedagi ei koti üldse. : )

  10. cillu apr. 16,2008 22:36

    Millega need vaesekesed Mustika FLis hakkama said ja mis värvi pea teenindajal oli 😛

  11. namstoop apr. 16,2008 23:36

    no näiteks polnud nad ükskord kuulnudki, et on olemas LCD kaitsekiled. Ja teiste vidinate kohta peab ka alati jube pikalt seletama. Et misasi ikka on ja mida sellega teha saab. Ja andma vihjeid millisest kapi nurgast otsida võiks 🙂

    Aga noh, eks nad seal vist ongi rohkem passipiltide jms tegemise peale orienteerunud.

    Aga Fotoluksi puhul on meilidele mitte vastamine muidugi peamine miinus. Korjaku need siis kodulehel kontaktide hulgast ära, kui ametlikuks suhtluskanaliks ei pea.

  12. cillu apr. 17,2008 00:04

    Nojah. Nüüd on need müügil seal 😉

    Eks ma teinekord püüa siis paremini =)

  13. namstoop apr. 17,2008 08:40

    oih… 🙂

    Eks siis järgmine kord paistab :-p

  14. Pingback: .:. digiSTOOP v3.0» Blog Archive » rendi endale elu

Comments are closed.