Ei, pealkirjaks ei ole mingi kaval matemaatiline tehe vaid hoopis ühe pildistamismaratoni tulemus – 12 tunni jooksul tiba üle 2000 kaadri. Nimelt sai sõbra mahitusel proovitud üht üritust pildistada. Poolenisti nii eneseharimise kui ka kogemuse mõttes. Ei olnudki halb kogemus, oli täitsa huvitav. Kuigi väsitav. Ja esmakordselt ajaloos olid mul parema käe sõrmed kaamera hoidmisest veidi valusad 😉
Vaadatavaid (või noh, tegelikult näidatavaid) pilte on hetkel järgi jäänud 645. Vähenemine jätkub. Esmane piltide suur hulk on peamiselt tingitud sellest, et küllaltki spordirohke üritus tähendas kiiret äktsionit mis omakoda tähendas sarivõtte ohtrat kasutamist.
Mida ma siis enda jaoks ka õppisin? Üsna mitut asja.
![]()
seda, et küllaltki suurel territooriumil hajusalt toimuva ürituse korral (kus erinevaid “sektsioone” on mitmeid) ei maksa liiga kauaks jääda ühe asja juurde (isegi kui see on peamine sündmus tol ajahetkel) peatuma. Sealt võib küll ilusaid kaadreid saada, kuid kisub veidi üksluiseks.
![]()
seda, et korrektset välgu kasutamist (eriti välioludes) tuleb veel kõvasti õppide. Kohe kõvasti. Mõned õnnestunumad kaadrid tulid, aga üldkokkuvõttena annaks endale hindeks njah… Ei olnud suurt tolku ka värskelt hangitud lisavidinatest, sest kogemus nendega pildistamisel on täiesti null. Vidinatest tuleb ehk juttu lähitulevikus. 😉
![]()
seda, et hetke objektiivivalik on ka säherduse asja jaoks küllaltki õnnestunud. 17-70 kattis ära kitsamates oludes pildistamise, 50-135 sobis kenasti sportlikema sündmuste jaoks. Ei pidanud liiga sündmuste keskele ronima. Kuigi sai ka seda tehtud.
![]()
seda, et kui veel sarnasel asjal osaleda, siis peab varem kohale jõudma. Ja territooriumiga tutvuma, et kus ja mida kuidas. Oli see plaanis küll ka sel korral, aga paraku läksivad asjaolud niiviisi, et jõudsin kohale koos saabuva rahvaga, keda kohe jäädvustama pidin hakkama. Seega territooriumiga tutvumine toimus töö käigus.
![]()
seda, et alati krt tuterdab keegi ebasobival hetkel kaadrisse või siis on auto täitsa valesse kohta parkinud, nii et see rikub kogu kaadri. Ära tuleks keelata. Aga noh loodetavasti sellisel puhul ei eeldagi keegi, et iga (oleks siis ükski) kaader peab surematu kunst olema, peaasi, et enda näo ära tunneb.
![]()
seda, et tõe kriteerium on praktika :-). Ja seda sai kõvasti.
![]()
seda, et tore oli.
Pingback: .:. digiSTOOP v3.0» Blog Archive » lambaloendus
Pingback: Buy adderall.