saabastega musulman

ops3000.gifnojah, tegelikult on nad küll paraku enamasti plätude, sandaalide ja varbavahedega, mitte otseselt saabastega. Asi lihtsalt selles, et operatsioon “saabas” sai juurde neli üliväärtusliku ülesvõtet Omaani Sultanaadi saapalistest. Seekord lisandus koguni kahe liigi esindajaid – tosslased ja plätlased. Peamiselt viimased, ilmselt klimaatilistest iseärasustest tingituna.

Aga kuuldavasti oli neid seal veelgi arvukamalt olnud, kui nendel neljal pildil näha. Sellist suurt arvukust põhjendas üks teine samal ekspeditsioonil osalenud inimene sellega, et kuna Omaani Sultanaat jõudis sisuliselt alles hiljuti (alates 1971) feodaalsest elukorraldusest veidi kaasaegsemasse, siis pole nad veel kõiksuguste moodsate vidinatega (nagu saapalised) ära harjunud. Mis tähendab seda, et kogu prügi, olenema sellest, kas see laguneb või mitte, visatakse esiisade kombel lihtsalt üle aia ja unustatakse. Paraku moodsal naftakeemial põhinevad produktid ei ole nii aldid lagunema, kui vanad kaamelinahast käimad.

Nii või teisiti laienes tänu sellele ekspeditsioonile operatsioon “saabas” rahvusvaheline haare tunduvalt. Mis on ju ainult tore. Tänusõnad Liisale!